شما اینجا هستید: [آموزش] مقالات/اخبار نتورک مارکتینگ

مصاحبه اختصاصی مجله بازاریابی شبکه ای nmls.ir با مدیر عامل محترم شرکت بازاریابی شبکه ای بازاریابان خاک اهورایی جناب آقای مهندس رامبد طاعتی

  14,2016  Aug

این مصاحبه با جوانی خوش ذوق، مدیری با متانت و خوش رو به نام مهندس طاعتی صورت گرفته تا شما دوست و مخاطب عزیز با دیدگاه های این مدیر عامل جوان بیشتر آشنا شوید.

مصاحبه اختصاصی مجله بازاریابی شبکه ای nmls.ir با مدیر عامل محترم شرکت بازاریابی شبکه ای بازاریابان خاک اهورایی جناب آقای مهندس رامبد طاعتی.

جناب مهندس طاعتی ضمن تشکر از حضرتعالی اگر اجازه بدهید بدون فوت زمان سوالات خود را از شما بپرسیم تا همراهان مجله بازاریابی شبکه ای بیشتر با شما و شرکت بازاریابی شبکه ای بازاریابان خاک اهورایی آشنا شوند.

1- با توجه به اینکه ممکن است برخی مخاطبین این وبگاه شناخت زیادی از حضرتعالی نداشته باشند، خوشحال می شویم خود را بیشتر معرفی کرده و از سوابق خود در تجارت و کارآفرینی تان بفرمایید؟

بنده رامبد طاعتی هستم، در رشته مهندسی نرم افزار تحصیل کردم، فعالیت های زیادی در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزار انجام دادم ، نرم افزارهای زیادی تولید کردم چه بصورت گروهی و چه بصورت انفرادی در شرکتهای بزرگی جهت تولید نرم افزار فعالیت داشتم که برنامه هایی از جمله ۱۸۱۸ شارژینگ آنلاین، توزین بنادر شمال کشور، حکمت کارت نیروهای مسلح، برنامه دفاتر اسناد رسمی کاتب برخی از تولیدات بوده که بنده افتخار داشتم عضوی از گروه برنامه نویسی یا مدیریتی آن باشم و برنامه بهره وری برای اولین بار در یکی از شرکتهای زیر مجموعه ایران خودرو ، برنامه کنترل ردیابی محصول در گروه صنعتی برنز ، اتوماسیون صنعتی، کنترل و مدیریت برنامه تکمیل مهر، اتوماسیون اداری و CRM تکمیل مهر، نرم افزار مدیریت دانش و مدیریت پروژه، شرکت تجاری سازی و طراحی چارت و Workflow شرکتهای تکمیل مهر و تجاری سازی و بسیاری کارهای دیگر که در حوزه نرم افزار انجام داده ام و فکر کنم خیلی در حوصله این جمع نمی باشد.

اما در زمینه بازاریابی شبکه ای تقریبا از سال ۱۳۷۸ با بازاریابی شبکه ای آشنا شدم و از آنجایی که کنجکاو بودم تا نحوه کار آنها را درک کنم تقریبا آشنایی کاملی با آنها پیدا کردم و با توجه به تجربه برنامه نویسی که داشتم به لطف خدا توانستم Plan و plan معکوس را تقریبا بطور کامل متوجه شوم و یاد بگیرم.

از آن زمان دلم می خواست بتوانم یک سیستم بازاریابی شبکه ای بی نقص داشته باشم، تحقیقات زیادی کردم و به لطف یکی از دوستان با شرکت amway آشنا شدم و توانستم در آن شرکت جایگاه بزنم اما با توجه به اینکه من یک ایرانی هستم جایگاه توسط یکی از دوستانم که درخارج از کشور فعالیت داشت برای من ایجاد شد و من در دوره های آن شرکت کردم. در آنجا مفاهیم جدیدی از بازاریابی شبکه ای را یاد گرفتم و فهمیدم چرا سیستم های هرمی در کشور غیرقانونی اعلام شدند، این سیستم ها (هرمی) در همه جا غیرقانونی هستند و فهمیدم راه روش درست کجاست.

 

2- چطور شد که تصمیم گرفتید این نوع کسب و کار را انتخاب کنی؟ آیا شناخت قبلی داشتید؟

خوشبختانه در این راه توانستم از راهنمایی های بسیار دکتر عبدالحمید ابراهیمی پدر بازاریابی ایران و بنیانگذار رشته بازاریابی در ایران و همچنین مهندس رامین طاعتی پدر بزرگوارم بسیار بهره مند شوم و ایشان همیشه به بنده لطف داشته و دارند.

همچنین همراهی همسر و خانواده عزیز و بزرگوارم که در این راه و در تمامی سختی ها و دشواری ها مشوق و حامی من بوده است و این خود علت اصلی موفقیت بنده در انتخاب این کسب و کار بوده است.
بنده فکر می کنم دانشی که از سیستم های جهانی پیدا کردم و علمی که پدرم و دکتر عبدالحمید ابراهیمی در اختیار بنده قرار دادند باعث شد که به فکر راه اندازی این سیستم در کشور عزیزم ایران اسلامی باشم.

 

3- شخصا چه تعریفی از بازاریابی شبکه ای و فروش مستقیم دارید؟

تعاریف من همان تعاریف بین المللی هست در این تعاریف اول فروش مستقیم وجود دارد که زیر مجموعه آن شرکتهای SLM (Single Level Marketing) و MLM (Multi-Level Marketing) وجود دارند. شرکت های SLM مانند Digi Kala(یکی از بهترین های ایران) و سایر شرکتهای فروش که مشتریانی در سطح وسیعی دارند اطلاق می شود و در MLM بازاریابی چند سطحی وجود دارد. البته من به شخصه معتقدم در شرکتهای MLM بازاریاب ها باید بازاریاب باشند نه خریدار، هر چند ممکن است برای مصرف شخصی خود خرید کنند اما بیشتر هدف معرفی شرکت و بازاریابی محصولات هستند .
به همین دلیل تصمیم گرفتم شرکت فروش مستقیم را برای اولین بار در ایران راه اندازی کنم.

 

4- به نظر شما یک شرکت ناسالم بازاریابی شبکه ای و فعالان آن دارای چه ویژگیهایی هستند؟

یک شرکت ناسالم شرکتی است که محصولات نامرغوب و یا با قیمت نامناسب وارد بازار کرده و با دروغ و خراب کردن بازار سنتی اقدام به فروش محصولات خود در بازار می کند ( البته ماه هیچوقت پشت ابر نمی ماند. ) بحث دیگه پلن درآمد زایی غیرواقعی است که پلن با ظرافت خاصی تهیه می گردد که وقتی به آن نگاه می کنید قابل دسترسی و زیباست ولی در عمل دستیابی به آن تقریبا غیرممکن است به عبارتی به مشتریان خود رویا می فروشند و بعد از آن صاحبان شرکت و اهداف کسب درآمد آنان.

اما افراد فعال با تفکرات نا سالم که متاسفانه این افراد نه تنها فرهنگ زیبای بازاریابی شبکه ای را خراب می کنند بلکه باعث بدبینی و زشت شدن چهره زیبای بازاریابی شبکه ای میان مردم می شوند این افراد فقط به فکر پول درآوردن هستند و برای پول در آوردن از تمام اعتقادات، انسانیت و … می گذرند و با سوء استفاده از اعتماد، و با دروغ و …به اهداف شوم خود یعنی فروش کالای نامرغوب و به دست آوردن سرمایه های نامشروع اقدام می کنند و به قول دوستان جوگیر مارکتینگ راه اندازی می کنند و به دروغ آینده رویایی را به دوستان و اطرافیان خود می فروشند.

 

5- به نظر شما اولویت های انتخاب یک شرکت مناسب بازاریابی شبکه ای، می تواند چه فاکتورهایی باشد؟

برای انتخاب یک شرکت خوب گام اول بررسی قانونی بودن آن می باشد زیرا به لطف وزارت صنعت و معدن، کمیته نظارت تا حد زیادی از صحت و درستی عملکرد این گونه شرکت ها اطمینان حاصل می کنند.

گام دوم محصولات و قیمت آنها می باشد، بنده به شخصه با توجه به اینکه در فروش مستقیم تحقیقات زیادی انجام دادم محصول محور بودن یک شرکت را از مهمترین اولویت های آن می دانم که محصول خوب با قیمت مناسب و با شرایط ایده آل به دست مشتری برسد.

گام سوم پلن درآمد زایی آن شرکت می باشد، بنظرم پلن درآمد زایی باید شفاف و قابل قبول باشد و رویا نفروشد.

گام چهارم مدیریت و صاحبان آن شرکت می باشد زیرا طرز تفکر و شخصیت صاحبان کسب کار و همچنین سوابق کاری آنان و میزان آشنایی با این صنعت تاثیر زیادی در پیشرفت و آینده شرکت دارد.

 

6- تصور می کنید انتخاب محصول برای سبد کالایی، چه نقشی در یک شرکت فروش مستقیم یا بازاریابی شبکه ای دارد؟

محصول خوب!؟!؟!  قیمت مناسب !؟!؟! شرایط دسترسی آسان؟!؟! به این جملات فکر کنید ببینید آیا نیازی هست درباره نقش محصول با شرایط فوق توضیحی بدهم؟؟؟ اما فقط می گویم هر چه سبد کالایی پر بارتر باشد و محصولات با کیفیت و قیمت ها مناسب، بازاریاب راحتترمی تواند اقدام به بازاریابی و فروش نماید.

 

7- نقش و سهم فرآیند آموزشی در رشد و بالندگی یک شرکت بازاریابی شبکه ای و فعالان آن چقدر است؟ شما برای این موضوع چه برنامه هایی دارید؟

آموزش در همه کار مهم است از ساده ترین کار تا تخصصی ترین کارها نیاز به آموزش دارد. آموزش درست، باعث همرنگی گروه آموزش دیده شده و باعث می گردد کسب و کار بصورت علمی و با هدف و صداقت پیش برود.

ما هم، در رابطه با آموزش برنامه های بسیاری در پیش داریم که قطعاً در این راه از راهنمایی ها و کمک های دکتر ابراهیمی استفاده خواهیم کرد. آقای دکتر ابراهیمی نیز به ما لطف کرده اند و تا به این لحظه جهت ایجاد برنامه های آموزشی در کنار ما بوده اند و امیدواریم که همچنان مورد لطف ایشان قرار داشته باشیم.

همچنین مفتخریم در این راه از تجربیات آقای مهندس شاهین رفیعی هم که زمان زیادی را در این عرصه فعالیت داشتند استفاده کنیم.

بازاریاب ها باید در رابطه با راه و روش بازاریابی، فروش، پرزنت، زبان بدن، آواشناسی و … بصورت علمی اطلاعات داشته باشند تا بتوانند در هنگام مذاکره مدیریت خوبی نصبت به اوضاع و روند مذاکره داشته باشند.

 

8- به نظر شما بهتر است یک شرکت بازاریابی شبکه ای ، خود، تولید کننده محصولاتش باشد یا …؟

قطعاً، بنظر بنده یک شرکت بازاریابی شبکه ای نباید خود تولید کننده باشد فقط و فقط به یک دلیل. در حال حاضر الان که بنده به دنبال محصول برای شرکت خودم هستم خصوصیاتی از جمله کیفیت خوب و قیمت مناسب را برای کالای خود انتخاب می کنم اما آیا وقتی محصول شرکت خودم باشد باز همین وسواس را بخرج می دهم؟؟؟ آیا بجای محصول نامرغوب (از لحاظ قیمت و یا کیفیت) که ممکن در شرکت بنده تولید می شود حاضرم محصول مرغوب یا مرغوب تر یک شرکت دیگر را جایگزین کنم؟ آیا با این کار می توان به بالندگی کشور کمک کرد ؟ آیا می توان با این روش باعث رونق اقتصادی و کسب و کار گردید ؟ آیا اینکار کمک به سایر صنایع کشور می شود ؟؟؟ از نظر بنده جواب همه این سوالات خیر است.

 

9- اگر بخواهید نکات مثبت امروز نتورک مارکتینگ ایران را بیان کنید به چه مباحثی اشاره می نمایید؟

بزرگترین نکته مثبت آن وجود یک نهاد دولتی بعنوان بانی آن می باشد و امیدوارم با بزرگ شدن مجموعه های بازاریابی شبکه ای و رشد آن هم فرهنگ سازی های لازم در آن صورت بگیرد و هم آگاهی مردم نسبت به آن بیشتر شود.

اعتقاد دارم و مطمئن هستم که برای پیشرفت کشور و رسیدن به اقتصاد مقاومتی بهترین راه بازاریابی شبکه ای هست. ولی این صنعت در کشور هنوز بصورت نهالی است که باید از آن مراقبت های بسیاری کرد تا درست رشد کند. این شرکتها فقط باید بنگاه اقتصادی باشند و به رونق بخشیدن به تولید داخلی و کالای ایرانی کمک کنند.

 

10- فکر می کنید تنوع محصولات در موفقیت شرکت بازاریابی شبکه ای می تواند تاثیر گذار باشد یا بهتر است روی محصولات ویژه کار کند و یا حتی تک محصول بودنش می تواند ویژگی یا عامل بهتر بودنش باشد؟

بنده به شخصه تنوع محصول را بیشتر می پسندم و ترجیح می دهم برای هر قشری محصول داشته باشم و سعی کردم پلن شرکت خود را جوری طراحی کنم که بتوانم هر نوع محصولی را در آن قرار دهم.

 

11- آینده بازاریابی شبکه ای در ایران عزیز را چطور ارزیابی کرده و نقش خود را کجای این داستان می بینید؟ چه چیزهایی نیاز به اصلاح یا تغییر دارد یا کدام بخش ها اگر بهتر یا اصلاح نشود می تواند آینده این تجارت را با چالشهای زیادی همراه کند؟

بی شک آینده روشن در انتظار این صنعت است و بازاریابان خاک اهورایی به عنوان اولین شرکت فروش مستقیم سعی می کند نقش مورد قبول و همه پسندی را در این عرصه ایفا کند.

فقط مراحل ثبت شرکت و کسب مجوز در حال حاضر بسیار دشوار و طاقت فرسا هست که امیدوارم آن هم به یاری دولت محترم حل شود. چند مورد از نظر بنده نیاز به اصلاح دارد یکی اینکه بازاریاب ها می بایست بتوانند به نام خود در چند شرکت ثبت نام کنند زیرا در حال حاضر هستند کسانی که با نام خود و فامیل و یا … در چند شرکت فعالیت می کنند و این امر ردیابی و پیگیری ها را برای بازرسی محترم منطقا دشوار می کند و به نظر بنده آزادی عمل برای بازاریاب بهتر است تا دور خوردن شرکت و مسئولین.

مورد بعدی در حال حاضر فقط ۲۰ شرکت هستیم و این یعنی انحصار. به نظر بنده انحصار می تواند کیفیت و رقابت را خراب کند.

 

12- اگر بخواهید رسالت خود و شرکتتان را در چند جمله ارائه نمایید چطور ان را بیان می نمایید؟

ایجاد کسب و کار حلال و سالم برای هموطنان عزیز چرا که ایرانی لایق بهترین هاست.

 

13- به عنوان مدیر عامل یکی از شرکتهای بازایابی شبکه ای ایران چه توصیه و پیشنهادی برای کارآفرینان یا تولید کنندگانی که همچون شما قصد دارند از این شیوه تجارت استفاده کنند دارید؟ فکر می کنید کارآفرینی که قصد دارد این تجارت را شروع کند باید چه ویژگیهایی داشته و به چه چیزهایی بیشتر توجه کند؟

امیدوارم هر کسی که می خواهد به این صنعت وارد شود اولاً: قبلاً سابقه نتورک بودن داشته باشد، دوماً: به ارزشهای اسلامی و انسانی پایبند باشد و برای رفاقت بیاید نه رقابت.

 

14- همان طور که می دانید وب سایت مجله بازاریابی شبکه ای “nmls.ir” با هدف تبدیل شدن به تریبون آزاد کسب و کار بازاریابی شبکه ای و نتورکرهای عزیز ایجاد شده، به عنوان یکی از مدیر عاملین شرکتهای بازاریابی شبکه ای در ایران، با افتخار این تریبون را در اختیار شما قرار می دهیم تا صحبتی کوتاه با کسانی داشته باشید که دوست دارند با ارزشهای مدیران و رهبران بازاریابی شبکه ای بیشتر آشنا شوند … چه توصیه یا پیشنهادی برایشان دارید؟

بازاریابی شبکه ای علمی نوین و جدید است و پیامبر اعظیم الشان فرمودند ” اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد”. و ما این علم را بصورت اسلامی و درست در اختیار خواهیم گرفت.

شعار ما این است : با هم برای این وطن ، حالا که به لطف مقام معظم رهبری و دولت اسلامی راه برای ورود به عرصه بازاریابی شبکه ای برای ما هموار گردیده باید با همدلی و همراهی بتوانیم به موفقیت های بزرگی دست یابیم و با کمک هم به شعار اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم انشاالله.

 

15- آیا سایت مجله بازاریابی شبکه ای را بررسی کرده و می شناسید؟

بله سایت مجله بازاریابی شبکه ای nmls.ir را بررسی کردم و به خوبی میشناسم. سایت بسیار پر محتوا و خوبیه. امیدوارم این سایت همیشه بی طرف باقی بماند و بصورت اشتراک کاغذی هم در دسترس باشد.

البته تا بحال از طرف مراجع ذیصلاح این سایت به بنده معرفی نشده با اینکه سایت بسیار عالی هستش و جالب اینکه این سایت اولین سایتی بود که فعالیت و دریافت مجوز ما رو رسما اعلام کرد که این موضوع خود جای بسیار قدردانی دارد.

بنده به نوبه خود لینک سایت شما را در لیست پیوندهای مفید سایت شرکتم قرار دادم و امیدوارم بخش آموزشی سایت شما نیز بزودی راه اندازی شود، شخصا مشتاق هستم تا مطالبی را که درآن قرار می دهید را بیشتر مشاهده کنم.

 

من : جناب آقای مهندس طاعتی ضمن قدردانی از حضرتعالی. ممنونیم که فرصتی در اختبار ما قرار دادید تا شما را به مخاطبینمون در سایت مجله بازاریابی شبکه ای nmls.ir معرفی نماییم. این برنامه اول برای ملاقات ما و شما بوده و انشاا… در برنامه های آتی با موضوعات تخصصی تر باز هم در خدمت شما خواهیم بود.

خواسته مجله بازاریابی شبکه ای از تمامی فعالان نتورک مارکتینگ در ایران مخصوصا شما مدیران بازاریابی شبکه ای که سکان داران این جریان ثروت ساز و ارزش آفرین هستید این است که اخلاق و صداقت در تجارت را به عنوان اولین فاکتور کاری خود و سازمانتان قرار داده و با عنایت پروردگار ما را نیز همچون دوست و رسانه ای معتمد در کنار خود احساس کنید. باشد که دست در دست هم برای ساخت ایرانی آگاه و آباد تلاش کنیم.

به امید روزی که تجارت بازاریابی شبکه ای سالم و اخلاق مدار در کشورمان همچنان پایدار، ماندگار، شایسته و جاری و ساری باشد.

مهندس رامبد طاعتی

مهندس رامبد طاعتی در رشته مهندسی نرم افزار تحصیل نموده و فعالیت های زیادی در زمینه برنامه نویسی و تولید نرم افزار چه به صورت گروهی و چه به صورت انفرادی انجام داده اند. ایشان در شرکت های بزرگی جهت تولید نرم افزار فعالیت داشته اند که برنامه هایی از جمله ۱۸۱۸ شارژینگ آنلاین، توزین بنادر شمال کشور، حکمت کارت نیروهای مسلح، برنامه دفاتر اسناد رسمی کاتب برخی از تولیداتی بوده که ایشان عضوی از گروه برنامه نویسی یا مدیریتی آن ها بوده اند.

همچنین برنامه بهره وری برای اولین بار در یکی از شرکت های زیر مجموعه ایران خودرو، برنامه کنترل ردیابی محصول در گروه صنعتی برنز، اتوماسیون صنعتی، کنترل و مدیریت برنامه تکمیل مهر، اتوماسیون اداری و CRM تکمیل مهر، نرم افزار مدیریت دانش و مدیریت پروژه، شرکت تجاری سازی و طراحی چارت و Workflow شرکت های تکمیل مهر و تجاری سازی و بسیاری کارهای دیگر که در حوزه نرم افزار انجام داده اند.

اما در زمینه بازاریابی شبکه ای تقریباً از سال ۱۳۷۸ با بازاریابی شبکه ای آشنایی کاملی داشتند و با توجه به تجربه برنامه نویسی Plan وplan معکوس آموختند.

پربازدیدترین ها


Image

Image

Image

Image
شماره تماس کشوری 09426005483

داخلی ها:

شماره 1 واحد مارکتینگ

شماره 2 واحد پشتیبانی

شماره 3 واحد مشاوره

شماره 4 نمابر

شماره 5 مدیریتآدرس ایمیل مدیریت

ceo@livedsa.net

آدرس ایمیل واحد مارکتینگ

marketing@livedsa.net


آدرس ایمیل واحد مشاوره

advice@livedsa.net

آدرس ایمیل واحد پشتیبانی

support@livedsa.net
    وضعیت اتحادیه وضعیت فعالیت